• فعالیتهای انجام شده

اهم فعالیتهای انجام شده اداره تغذیه :

  • ارائه غذای گرم به دانشجویان در دانشکده ها و خوابگاه ها زیر نظر کارشناسان تغذیه و صنایع غذایی به نحوی که مطابق با نیازهای تغذیه ای دانشجویان بوده و از کیفیت بهداشتی و سلامت غذایی مطلوب برخوردار باشد که این فرایند از طریق نظارت ناظرین و کارشناسان مجرب صورت می پذیرد .
  • استاندارد کردن فضا و تجهیزات آشپزخانه ها و سالن های غذاخوری از بعد کمی و کیفی به نحوی که در حال حاضر کلیه تجهیزات لازم برای تحقق این امر فراهم شده و سرانه فضای سالن غذاخوری بیش از 5 برابر استاندارد افزایش یافته است .
  • افزایش کیفیت غذایی دانشجویی از طریق ایجاد تنوع غذایی با استفاده از غذاهای پرطرفدار و خاص از نظر ارزش تغذیه ای ، بهبود کیفیت غذائی که این امر با مدد جستن از کارشناسان تغذیه در تنظیم برنامه غذایی ، نظارت دقیق تر ، بهبود کیفیت مواد اولیه و تعامل با دانشجویان صورت پذیرفته است .
  • استاندارد نمودن کمی و کیفی فضای انبارداری بالاخص فضای سردخانه که از ضروریات در امر نگهداری ایمن و سالم مواد اولیه برای تغذیه دانشجویان عزیز است .
  • اصلاح الگوی مصرف از طریق بهبود روشهای پخت ، ارتقای سیستم اتوماسیون ، اصلاح جداول آنالیز ، اصلاح ترکیب مواد اولیه ، رعایت اصول تغذیه نوین ، سالم و ایمن ، بالاخص در اقلام پرمصرف و پرهزینه مثل گوشت ، برنج و روغن که صرفه جویی معادل به ترتیب 50% ، 40% و 80% در طول دوره را به همراه داشته است . در خصوص سایر اقلام و همچنین مصرف انرژی نیز وضعیت مشابهی وجود دارد .
  • ترویج فرهنگ صحیح تغذیه ای در میان دانشجویان به منظور ارتقای سطح سلامت ، حفظ سلامت ، ارتقای سطح یادگیری و انجام فعالیت های آموزشی تغذیه از طریق ارائه  برنامه های غذایی متناسب با نیازهای تغذیه ای کارشناسی شده ، توزیع صبحانه در بین دانشجویان خوابگاهی با تنوع خاص و کیفیت بالا و ایجاد محدودیت در بوفه های دانشجویی برای فروش برخی اقلام مضر و ناسالم از نظر ارزش تغذیه ای و همچنین ناسالم از نظر فرهنگی مثل ممنوعیت فروش کالاهای حامی شرکت صهیونیستی .