• معرفی اداره رفاه دانشجویان

اداره رفاه دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی:

دانشجوی گرامی:

با عرض تبریک به شما که پس از تلاشی مستمر موفق شدید به خیل مشتاقان علم و دانش بپیوندید . مقدمتان را در خانواده دانشگاه علامه طباطبایی گرامی داشته، امید است در این مقطع تحصیلی که بخشی از بهترین سالهای عمرخود را می‌گذرانید، اندوخته پرباری از علم و معرفت برگیرید .

اداره رفاه دانشجویان دانشگاه همانند پل ارتباطی بین عزیزان دانشجو و صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری  بوده  و شما می‌توانید به نسبت اعتبارات وامها و سایر امکاناتی که آن صندوق به این دانشگاه اختصاص می‌دهد از مزایای آن استفاده نمائید.

با توجه به محدودیت اعتبارات، وامهای دانشجویی به دانشجویان مستعد و واجد شرایط و درحین تحصیل پرداخت می شود. بنابراین استدعا دارد چنانچه قادر به تامین حداقل نیازمندیهای تحصیلی خود می باشید از تقاضای وام خودداری نموده و اجازه دهید تا سایر دانشجویان نیازمند از آن استفاده نمایند.

 

نحوه استفاده از تسهیلات رفاهی :

 دانشجویان عزیز پس از ثبت نام و انتخاب واحد و همزمان با شروع کلاسهای درس براساس اطلاعیه های اعلام شده  به امور دانشجوئی دانشکده ها جهت تشکیل پرونده دانشجویی، مراجعه و نسبت به تکمیل تقاضا نامه وام تحصیلی و مسکن و... اقدام نمایند، بدیهی است آئین نامه های اعطای وام دانشجوئی توسط صندوق رفاه دانشجویان بطور مفصل در تابلوی اعلانات آگهی خواهد شد. لذا دانشجو موظف است ، قبل از تکمیل تقاضا نامه، آئین نامه های مذکور را به دقت مطالعه و در صورت واجد شرایط بودن به مسئول امور دانشجوئی دانشکده مراجعه و تقاضانامه خود را تکمیل و تحویل نمایند.

 لازم به ذکر است همزمان با افتتاح حساب بانکی(تجارت کارت) طبق مفاد آئین نامه صندوق رفاه، دانشجویانیکه از وام های صندوق بهره مند می شوند لازم است نسبت به تکمیل فرم تعهدنامه محضری، مربوط به باز پرداخت وامها اقدام نمایند.

 

الف - شرایط عمومی و آموزشی:

1- دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رعایت شئونات دانشجوئی.

2- دارا بودن اولویت نیاز مالی.

3- عدم استفاده از وام، کمک یا بورس تحصیلی و عدم اشتغال  به کاری که مستلزم دریافت اجرت (به غیر از کار دانشجویی) باشد.

4 – اخذ حداقل تعداد واحدهای آموزشی طبق مقررات آموزشی دانشجوی تمام وقت.

5- مشروط نبودن دانشجو در دو نیمسال تحصیلی متوالی.

6- سپردن تعهد نامه محضری با ضامن معتبر طبق فرم مربوط.

 

 مدت استفاده از وامها:

 برای دانشجویان مقطع کارشناسی حداکثر 8 نیمسال تحصیلی،  کارشناسی ارشد حداکثر 4 نیمسال تحصیلی و دکتری حداکثر 8 نیمسال تحصیلی خواهد بود.

 

وامهای ویژه دانشجویان دوره روزانه غیرشاغل و غیر بورسیه

1- وامهای تحصیلی و مسکن :

2- وام ضروری :

3- وام دانشجویان ممتاز و نمونه :

4- وام ودیعه مسکن متاهلی :

5- وام بیمه خدمات درمانی :

 

وام شهریه ویژه دانشجویان دوره شبانه(نوبت دوم):

دانشجویان شبانه پس از تکمیل پرونده  دانشجویی و درخواست تقاضای وام برای هرترم بصورت جداگانه می توانند بخشی از شهریه تحصیلی خود را بصورت وام با کارمزد 4% تامین نمایند و در پایان تحصیلات با پرداخت 10% از کل بدهی مابقی را بصورت دفترچه اقساط پرداخت نمایند

در صورت انتقال دانشجویان نوبت دوم ( شبانه ) به دوره روزانه می بایست میزان کل بدهی به همراه کارمزد مربوطه بطور یکجا پرداخت گردد.

 

   شرایط و ضوابط باز پرداخت:

1- دانشجویان از تاریخ فارغ التحصیلی 9 ماه فرصت دارند تا نسبت به تقسیط بدهی تحصیلی خود با پرداخت 10% از کل بدهی اقدام نمایند. در غیر این صورت پس از گذشت 9 ماه، دانشجویان ملزم به پرداخت کل بدهی خود می باشند.)

2- سر رسید اقساط بدهی برای دانشجویان پسر که مشمول خدمت نظام خدمت می باشند، در دفترچه اقساط به زمان مندرج در بند یک اضافه می شود.

3- تارکین تحصیل اعم از اخراجی، انصرافی، و ... ملزم به باز پرداخت یکجای بدهی خود می‌باشند.

دانشجویان عزیز جهت اطلاعات بیشتر از نحوه استفاده و شرایط انواع تسهیلات رفاهی و آشنایی با قوانین و مقررات صندوق رفاه دانشجویان، به سایت www.swf.ir  مراجعه نمایید.